Sør-Trøndelag Norgesmestere i stafett for herrer

Vi gratulerer Sør-Trøndelag SSK som Norgesmestere i stafett 2015.

Super-Svendsen & Co reiser dermed hjem fra Sirdal med gull i bagasjen!

Blomsterseremoni

Gullvinnerne på laget:
–  Tommy Grøtte
–  Syver Nygård
–  Andreas Dahlø Wærnes
–  Emil Hegle Svendsen
Sør-Trøndelag SSK

Nr.2:  Hordaland SSK
–  Bjarte Mørkve
–  Thomas Fenne
–  Bjarte Solvang
–  Erling Aalvik

Nr 3:  Oppland SSK
–  Amund Owren
–  Sondre Bollum
–  Vemund Ravnsborg Gurigard
–  Vetle Ravnsborg Gurigard

Fullstendig resultatlister finner du under fanen  «Lister».
Flere bilder fra stafett på lenken under.
Krediter fotograf Simen Haughom ved bruk.

https://www.dropbox.com/sh/15pahut2vyhr4i9/AABVYBtcJmTGcd15XAMOkm8qa?dl=0

NM-vinner stafett kvinner – Oslo og Akershus SSK

Vi gratulerer Oslo og Akershus SSK med tittelen som Norgesmester i stafett 2015!

IMG_6795

På vinnerlaget gikk:
–  Rikke Hald Andersen
–  Sofie Rostad
–  Kaia Wøien Nicolaisen

IMG_7036_KaiaWoienNicolaisenOsloIMG_7057

2.plass: Oppland 1
–  Hanne Tingelstad
–  Karoline Knotten
–  Sigrid Bilstad Neraasen

IMG_7091

3. plass: Nord-Trøndelag SSK 1
–  Ane Skrove Nossum
–  Tone Marie Skjelstadås
–  Lotte Lie

IMG_7101
Lenke til flere bilder fra stafetten.
Krediteres fotograf Simen Haugom

https://www.dropbox.com/sh/j3hpmhvdnd7dems/AABtP6AM6xYiBXt2rOD1mb8fa?dl=0

-Vi er glade for at vi nådde frem til NM i skiskyting i Sirdal!

IMG_6442SimenHaughom

Tekst: Torbjørn Haugen / Foto: Simen Haughom

Etter mye om og men nådde landslagsløperne Emil Hegle Svendsen , Tarjei Bø, Erlend Øvereng Bjøntegaard frem til  Sirdal og  fellesstarten lørdag. Løperne satt værfast på Gardermoen og ironisk nok så det lenge ut som snøen skulle sette en stopper for landslagsløpernes NM-deltagelse.

Da vi møtte de tre landslagsløperne etter lørdagens fellesstart, sier de alle at de er svært glade for at de nådde frem til Sirdal og Feed skiarena. De sier videre at det ville ha vært synd om de skulle gå glipp et viktig mesterskap som NM er. Gutta har blitt tatt godt hånd om av «TanteTorbjørg» og landslagsløperne lar seg imponere over at en forholdsvis liten klubb som Tonstad IL, med en fantastisk dugnadsgjeng, har gjennomført et mesterskap det står respekt av!

Henrik L’Abèe Lund, Norgesmester fellesstart

Vi gratulerer Henrik L’Abèe Lund, Oslo SSL, med seieren i dagens fellesstart for herrer.

Pallen
1.  Henrik L’Abèe Lund, Oslo SSL

Henrik L. Lund

2.  Tarjei Bø, Markane IL

Tarjei Bøe

3.  Vegard Bjørn Gjermundshaug, Alvdal IL

Vegard Bjørn Gjermundshaug

Lenke til flere bilder (krediteres fotograf Simen Haughom)

https://www.dropbox.com/sh/2xbnrzecyqizp81/AACsqNZaaJmVt1wvOiQxfD4ra?dl=0

Resultatliste fra EQTiming (uoff.)

Klasse = Menn Senior

– Gjenværende løpere: 0

Plass St.nr Navn Klubb Sluttid Differanse Skyting
1 (4) L’Abée-Lund, Henrik Oslo Skiskytterlag 35:01,3 0-0-0-2 17:20:01
2 (2) Bø, Tarjei Markane IL 35:24,4 +00:23,1 0-0-2-0 17:20:24
3 (5) Gjermundshaug, Vegard Bjørn Alvdal IL 35:30,7 +00:29,4 1-0-0-1 17:20:31
4 (1) Svendsen, Emil Hegle Trondhjems Skiskyttere 36:18,7 +01:17,4 0-0-0-2 17:21:19
5 (11) Aalvik, Erling Kvam Langrenn og Skiskyttarklu 36:34,9 +01:33,6 2-0-0-0 17:21:35
6 (8) Skjelvik, Kristoffer Langøien Os IL 36:43,7 +01:42,4 0-1-1-1 17:21:44
7 (29) Hol, Marius Målselvs Skiskyttere 37:01,0 +01:59,7 2-0-2-2 17:22:01
8 (9) Gurigard, Vetle Ravnsborg Vingrom IL 37:04,3 +02:03,0 0-0-2-1 17:22:04
9 (21) Ulekleiv, Øystein Dombås IL 37:05,7 +02:04,4 0-2-0-1 17:22:06
10 (28) Fenne, Thomas Voss SSL 37:06,7 +02:05,4 0-1-0-0 17:22:07

Norgesmester for 2.gang – Marte Olsbu

Vi gratulerer Marte Olsbu, Froland IL, med sin andre norgesmestertittel for helgen.  På dagens jaktstart forsvarte hun sin ledelse fra fredagens sprint og gikk inn til en relativt klar seier.

IMG_5662

IMG_5670

1.plass: Marte Olsbu, Froland IL

IMG_5437_MarteOlsbuFroland

2. plass: Kaia Wøien Nicolaisen, Asker SK

IMG_5620
3. plass: Ingrid Landmark Tandrevold, Fossum IF

IMG_5444
Resultatlister  fra EQTiming (uoff.)

Lenke til flere bilder (krediteres fotograf Simen Haughom)

https://www.dropbox.com/sh/mhwau9wn88vzojc/AABSef_WF-Rmagwp6dPW2ZeQa?dl=0

Klasse = Kvinner Senior

– Gjenværende løpere: 0

Plass St.nr Navn Klubb Sluttid Differanse Anvendt tid Skyting
1 (1) Olsbu, Marte Froland IL 48:41,1 28:35,1 2-1-0-2 16:13:35
2 (10) Nicolaisen, Kaia Wøien Asker SK 48:49,8 +00:08,7 27:35,8 1-1-2-0 16:13:44
3 (2) Tandrevold, Ingrid Landmark Fossum IF 49:03,6 +00:22,5 28:50,6 1-0-2-2 16:13:58
4 (6) Ådlandsvik, Lene Berg Sørskogbygda IL 49:23,5 +00:42,4 28:31,5 1-0-0-2 16:14:21
5 (5) Huber, Marion Rønning Tynset IF 50:03,3 +01:22,2 29:16,3 3-1-2-1 16:14:57
6 (3) Matthiessen, Astrid Wathne Fana IL 50:05,7 +01:24,6 29:25,7 1-2-1-1 16:15:00
7 (7) Fenne, Hilde Voss SSL 50:08,8 +01:27,7 29:13,8 3-1-2-2 16:15:03
8 (9) Neraasen, Sigrid Bilstad Vingrom IL 50:31,0 +01:49,9 29:25,0 3-0-1-1 16:15:25
9 (13) Tingelstad, Hanne Tingelstad SSK 50:45,4 +02:04,3 29:13,4 1-3-0-0 16:15:39
10 (8) Hald Andersen, Rikke Asker SK 50:49,3 +02:08,2 29:53,3 0-3-2-2 16:15:44

Pallplasser på fellesstart «Statkraft junior cup», 28.03.15

K17
1.  Kristiane Holm, Simostranda IL
2.  Mari Wetterhus, Svene IL
3.  Kristin Sande, Kvam Langrenn og skiskyttarklubb
Sammenlagtvinner: Randi Sollid Nordvang

K18
1.  Kristina Skjevdal, Røros IL
2.  Mathea Tofte, Vingrom IL
3.  Ingrid Grue, Kvikne IL
Sammenlagtvinner: Mathea Tofte

K19
1.  Gunhild Viljugrein Stølen, Bærum SK
2.  Eline Grue, Kvikne IL
3.  Mari Sverdrup, Dombås IL
Sammenlagtvinner: Ingrid Landmark Tandrevold

K20-21
1.  Mari Muan, Meldal IL
2.  Lotte Lie, Skatval SL
3.  Sofie Rostad, Gjerdrum IL
Sammenlagtvinner: Sigrid Bilstad Neraasen

M17
1.  Magnus Bøe, Try IL
2.  Vebjørn Sørum, Søndre Ål SK
3.  Øyvind Haugan, Try IL
Sammenlagtvinner: Magnus Bøe

M18
1.  Harald Øygard, Skrautvål
2.  Sverre Dahlen Aspenes, Skatval skilag
3.  Markus Ims Skåland, Sandnes SSL
Sammenlagtvinner: Sturla Holm Lægreid

M19
1.  Sindre Pettersen, Nittedal SSL
2.  Thomas Storvik, Bærums SK
3.  Hogne Findal Skar, Sannidal IL
Sammenlagtvinner: Sindre Pettersen

M20-21
1.  Aslak Nenseter, Bø SSL
2.  Sondre Bollum, Gjøvik SK
3.  Georg Noer Dotzler, Fossum IF
Sammenlagtvinner: Aslak Nenseter