TOPP 10 – Menn, sprint

1.  Bjarte Solvang, Hålandsdal IL

IMG_4610_BjarteSolvangHalandsdal

2.  Fredrik Gjesbakk, Bossmo&Ytteren IL

IMG_4890_FredrikGjesbakkBossmo

3.  Lars Gunnar Skjevdal, Røros IL

IMG_4746_LarsGunnarSkjevdalRoros

4.  Eirik Bratli, Fossum IF

IMG_4615_EirikBratliFossum

5.  Sindre Pettersen, Nittedal SSL

IMG_4708_SindrePettersenNittedal

6. Aleksander M. Karlsen, Lier

Aleksander M. Karlsen

7. Magnus Bøe, Try ILet

Magnus Bøe

8. Vegard Skinnes, Simostranda

_VegardSkinnesSimostranda

9. Øystein Ulekleiv, Dombås IL

Øystein Ulekleiv

10. Håvard Nymoen, Vingelen IL

Håvard Nymoen

 

Lenke til øvrige bilder. Til fritt bruk, men fotografer krediteres; Frank og Simen Haughom

https://www.dropbox.com/sh/8fju32l479sgz1q/AAAgDZizr5gmWHDp00JaEu63a?dl=0

Uoffisiell liste (EQTiming)

Klasse = Menn Senior

– Gjenværende løpere: 0

Plass St.nr Navn Klubb Sluttid Differanse Skyting
1 (22) Solvang, Bjarte Hålandsdal IL 26:04,5 0-2 13:37:04
2 (84) Gjesbakk, Fredrik Bossmo & Ytteren IL 26:07,0 +00:02,5 0-1 14:08:07
3 (52) Skjevdal, Lars Gunnar Røros IL 26:23,7 +00:19,2 1-1 13:52:24
4 (23) Bratli, Eirik Fossum IF 26:29,6 +00:25,1 1-1 13:37:59
5 (44) Pettersen, Sindre Nittedal SSL 26:39,8 +00:35,3 2-1 13:48:40
6 (54) Karlsen, Aleksander Morsund Lier IL 26:47,6 +00:43,1 1-0 13:53:47
7 (41) Bøe, Magnus Try, ILet 26:50,3 +00:45,8 2-1 13:47:20
8 (6) Skinnes, Vegard Simostranda IL 27:05,9 +01:01,4 2-2 13:30:06
9 (61) Ulekleiv, Øystein Dombås IL 27:19,2 +01:14,7 0-3 13:57:49
10 (43) Nymoen, Håvard Vingelen IL 27:21,0 +01:16,5 2-0 13:48:49
11 (40) Luchsinger, Tommi IL Bevern 27:22,4 +01:17,9 1-3 13:47:21

ENDRING I PROGRAMMET – LØRDAG, HERRER

Lørdagens program endres for herrenes løp.

Det blir FELLESSTART i stedet for jaktstart.

Det betyr at vi får gleden av å se Emil Hegle Svendsen, Tarjei Bøe, Erlend Ø. Bjøntegaard i aksjon.

Snøværet på  Østlandet førte til kaos i flytrafikken, noe som gjorde at ovennevnte løpere ikke nådde fredagens sprint.

Arrangøren er svært glade for at «SuperSvendsen & Co» kommer til Sirdal!.

Emil_hegle_svendsen[1]

(foto:skiskytterforbundet)

Bilder av TOPP 10 Kvinner,sprint

TOPP 10 – SPRINT KVINNER

1. Marte Olsbu, Froland IL

IMG_3173.JPG_MarteOlsbuFrolandIL

2.  Ingrid Landmark Tandrevold, Fossum IF

IMG_4196-Ingrid LandmarkTandrevoldFossum

3.  Astrid Wathne Mathiessen, Fana IF

IMG_3956.JPG_AstridWathneMathiessenFanaIF

4.    Fanny Welle-Strand Horn, Oslo SSL

 

IMG_2965

5.  Marion Rønning Huber, Tynset IF

IMG_2985

 

6.  Kristina Skjevdal, Røros

IMG_4055_KristinaSkjevdalRoros

 

7.  Lene Berg Ådlandsvik, Sørskogbygda IL

IMG_4168_LeneBergAlandsvikSørskogbygda

8.  Hilde Fenne, Voss SSL

IMG_4306.JPG_HildeFenneVossSSL

9.  Rikke Hald Andersen, Asker SK

IMG_4278_RikkeHaldAndersenAsker

10.  Sigrid Bilstad Neraasen, Vingrom IL

IMG_3971.JPG_SigridbilstadNeraasenVingromIL

Flere bilder fra dagens sprint for kvinner finner du i nedenstående lenke

Bildene kan fritt brukes, men det forutsettes kreditering av fotografer Simen og Frank Haughom

https://www.dropbox.com/sh/xjx7ynz35ieszru/AADiOFs8vcW1yqppqQ-_4B09a?dl=0

For bruk utover dette må det gjøres egen avtale

Uoffisiell resultatlliste (EQTiming)

Klasse = Kvinner Senior

– Gjenværende løpere: 0

Plass St.nr Navn Klubb Sluttid Differanse Skyting
1 (89) Olsbu, Marte Froland IL 20:06,2 0-1 11:19:36
2 (42) Tandrevold, Ingrid Landmark Fossum IF 20:13,4 +00:07,2 0-0 10:56:13
3 (7) Matthiessen, Astrid Wathne Fana IL 20:40,1 +00:33,9 0-1 10:39:10
4 (78) Horn, Fanny Welle-Strand Oslo SSL 20:46,5 +00:40,3 0-2 11:14:46
5 (84) Huber, Marion Rønning Tynset IF 20:47,1 +00:40,9 1-0 11:17:47
6 (25) Skjevdal, Kristina Røros IL 20:49,0 +00:42,8 0-0 10:48:18
7 (50) Ådlandsvik, Lene Berg Sørskogbygda IL 20:52,0 +00:45,8 1-0 11:00:52
8 (79) Fenne, Hilde Voss SSL 20:55,3 +00:49,1 2-1 11:15:25
9 (73) Hald Andersen, Rikke Asker SK 20:57,0 +00:50,8 0-1 11:12:27
10 (10) Neraasen, Sigrid Bilstad Vingrom IL 21:06,2 +01:00,0 1-1 10:41:06

Marte Olsbu – Norgesmester i sprint

Vi gratulerer Marte Olsbu, Froland IL,  med seier på dagens sprint.
Det betyr at hun kan ta med seg Kongepokalen hjem, etter et flott løp på sin hjemmebane gjennom flere år.

IMG_4496

Pallplassene gikk til:

1.  Marte Olsbu, Froland IL

IMG_4367
2.  Ingrid Landmark Tandrevold, Fossum IF

IMG_4196-Ingrid LandmarkTandrevoldFossum
3.  Astrid Wathne Mathiessen, Fana IF

IMG_3956_Astrid WathneMatthiessenFana

 

Folkefest og premieutdeling i sentrum

Etter første dag av NM skiskyting på Feed skiarena, var det duket for folkefest og premieutdeling på Eliastunet i Tonstad sentrum.

Første del ble trygt lost i havn av speaker Ole Kristian Stoltenberg, og bestod av en fin blanding av lokale artister, gratis suppe, laserskyting, intervjuer og kåring av vinnerne av tegnekonkurransen.  Og selvsagt var det premieutdeling for dagens normalprogram.

Mange hadde tatt turen til tross for at det var litt kaldt.
Etter premieutdelingen holdt Tønes en minikonsert som avslutning på folkefesten.
2015-03-25 18-03-54

Våre «lokale» landslagshelter Marte og Lars Helge

2015-03-25 18-18-14

Godt med folk i sentrum.

2015-03-25 17-42-49

En av vinnertegningene.

2015-03-25 19-01-55

Tønes holdt minikonsert til tross for kaldt vær.
(foto: Frank Haughom)

Blomsterseremoni herrer normaldistanse

IMG_3779 IMG_3787

Vi gratulerer medaljevinnerne

 

1.  Eirik Bratli, Fossum IF

2. Kristoffer Langøien Skjelvik, Os IL

3.  Henrik L’Abee Lund, Oslo SSL

 

TOPP 1O

Klasse = Menn Senior

– Gjenværende løpere: 0

Plass St.nr Navn Klubb Sluttid Differanse Skyting
1 (34) Bratli, Eirik Fossum IF 53:47,0 0-2-0-0 13:23:46
2 (87) Skjelvik, Kristoffer Langøien Os IL 54:21,5 +00:34,5 0-0-1-1 13:50:50
3 (89) L’Abée-Lund, Henrik Oslo SSL 54:36,3 +00:49,3 1-1-0-1 13:51:05
4 (32) Bratli, Anders Magnus Fossum IF 55:13,7 +01:26,7 0-0-0-1 13:25:13
5 (92) Gurigard, Vemund Ravnsborg Vingrom IL 55:17,3 +01:30,3 0-0-0-1 13:55:16
6 (85) Aalvik, Erling Kvam Langrenn og Skiskyttarklu 55:30,2 +01:43,2 0-1-0-3 13:49:00
7 (10) Svaland, Håkon Birkenes IL 55:36,8 +01:49,8 1-3-0-0 13:11:36
8 (84) Gurigard, Vetle Ravnsborg Vingrom IL 55:48,7 +02:01,7 0-2-0-0 13:50:48
9 (14) Gjesbakk, Fredrik Bossmo & Ytteren IL 55:57,9 +02:10,9 0-3-0-2 13:12:57
10 (96) Femsteinevik, Martin Hålandsdal IL 56:20,0 +02:33,0 0-1-1-1 13:56:19